Co powinnaś wiedzieć o opalaniu będąc w ciąży?

Kiedy jesteś w ciąży w sposób szczególny powinnaś chronić swoją skórę przed dużym promieniowaniem słońca. W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się przed nim? 

Najlepszym sposobem na ochronienie Twojej delikatnej skóry w ciąży jest użycie kremu z filtrem. Pamiętaj, że powinnyśmy je stosować przez cały rok – tak, nawet wtedy, gdy nie świeci słońce. Szkodliwe promieniowanie UV przenika przez naszą skórę o każdej porze roku, dlatego tak ważne jest, aby regularnie stosować środki ochrony. Krem powinien mieć filtr nie mniejszy niż SPF30, jednak najlepiej stosować od razu ten SPF50, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży i Twoja skóra potrzebuje szczególnej troski i ochrony.  

Dlaczego warto stosować filtry przeciwsłoneczne? 

- nie dopuszczają do poparzeń słonecznych, 

- minimalizują wystąpienie przebarwień, chorób skóry (w tym nowotworów), 

- opóźniają proces starzenia się skóry, 

- chronią przed utratą wody i wiotczeniem skóry. 

Jak wiadomo promieniowanie UV powoduje nowotwory skóry, poparzenia słoneczne i fotostarzenie. Skóra w ciąży jest bardziej wrażliwa na promieniowanie UV, dlatego opalanie w ciąży nie jest zalecane. Przebarwienia skóry zwane fachowo hiperpigmentacją są bardzo częstym problemem kobiet w ciąży. Jeśli zapomnisz o filtrze możesz złagodzić podrażniania stosując balsam Bellamama oraz olejek Bellamama, który podkreśli kolor Twojej skóry. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Kochana zapisz się do newslettera!
Odbierz 10% zniżki i bądź na bieżąco z promocjami!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.